Co wstawić do witryny w salonie? Najczęściej wybierane dekoracje

Wybieramy Meble  > Porady >  Co wstawić do witryny w salonie? Najczęściej wybierane dekoracje
Salon z kwiatami i z witryną
28.04.2023 0 Komentarzy

Witryny i inne przeszklone regały to bez wątpienia jeden z najczęściej wybieranych mebli do salonów, których podstawowym zadaniem jest ekspozycja cennych ozdób i ważnych dla nas pamiątek. Może jednak zdarzyć się, że wybrana witryna do salonu będzie posiadać niezagospodarowane, rzucające się w oczy miejsce. Co wstawić do witryny w salonie, aby gustownie uzupełnić dostępną przestrzeń?

Co wstawić do witryny w salonie? Postaw na klasykę

Wśród najczęściej wybieranych dekoracji do witryn w pokojach dziennych, prym wiodą przede wszystkim klasyczne dekoracje, takie jak porcelana i szkło. Niezależnie od tego, czy dana zastawa jest w posiadaniu naszej rodziny od wielu lat, czy nabyliśmy ją stosunkowo niedawno, elegancki zestaw obiadowy to bez wątpienia jeden z najczęściej wybieranych elementów dekoracyjnych, wstawianych do rozmaitych gablot i przeszkleń.

Równie dużą popularnością cieszą się rozmaite kolekcje szkła czy komplety kryształów. Drugie z wyżej wymienionych szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku przeszklonych półek, wyposażonych w dodatkowe podświetlenie – odpowiednio ułożone kryształy będą rzucać fantazyjne cienie i mienić się wieloma kolorami.

Co do witryny w salonie? Nadaj wnętrzu indywidualny charakter

Inną z najpopularniejszych koncepcji aranżacji witryny w salonie jest przerobienie mebla na mini biblioteczkę. Rozwiązanie to pozwoli nam nie tylko zaprezentować gościom nasz gust literacki – to również niezwykle praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które ochroni je przed brudem i kurzem, dzięki czemu cykliczne sprzątanie okaże się znacznie prostsze i szybsze.

Zastanawiając się, co wstawić do witryny w salonie, warto pamiętać również o wszelkich przedmiotach kolekcjonerskich, które wyróżnią nasz pokój dzienny na tle innych pomieszczeń. W zadaniu tym szczególnie dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju figurki, posążki czy pamiątki z dalekich i bliskich podróży, które będą przywoływać nam pozytywne wspomnienia.

Czy witryna do salonu nada się jako barek?

Ciekawym zastosowaniem przeszklonej witryny do salonu jest przeistoczenie jej w dekoracyjny barek. Rozwiązanie to szczególnie wysoko cenią sobie miłośnicy niebanalnych alkoholi, których skompletowanie wiąże się nie tylko ze znaczącymi nakładami finansowymi, lecz również dogłębną znajomością tematu i czasochłonnymi poszukiwaniami.

Podobnie jak w przypadku kolekcjonowania szklanych zestawów, kolekcja wyjątkowych alkoholi doskonale współgra z podświetlanymi półkami, które wydobywają z wielokolorowego szkła to, co najlepsze.

Istnieje wiele kreatywnych odpowiedzi na pytanie co włożyć do witryny w salonie. Warto eksperymentować z wyposażeniem gablot w salonie, aby znaleźć najbardziej odpowiadający rezultat, stanowiący najwierniejsze odzwierciedlenie naszych upodobań i charakteru.