Fotele uszaki

Fotel uszak – moda i wygoda w jednym

Fotele uszaki są zarówno niezwykle wygodne, jak i designerskie. Ich fason zachęca do relaksu w każdej porze roku, zwłaszcza w chłodne, jesienno-zimowe dni. Odpoczynek na siedzisku z kubkiem ciepłej herbaty wydaje się być znakomitym pomysłem. Fotel z uszakami nada każdemu wnętrzu mnóstwo przytulności i ciepła.

Miękkie, komfortowe umeblowanie jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu domach. Pierwsze na świecie modele pojawiły się już w XVI wieku. Mogły pozwolić sobie na nie jedynie rodziny elitarne. Fotele uszatki skonstruowano tak, aby mogły chronić przed chłodem, dlatego też wyposażone są w wysoko położone poduszki. Wygodne oparcie i budowa umeblowania stanowią synonim siedziska królewskiego.

Projektanci wykorzystują dziś w swoich projektach m.in. charakterystyczne dla pierwotnych modeli odchylenie oparcia, wyjątkowo wygodne dla siedzącego. Fotel z uszakami to jeden z najchętniej wybieranych wariantów mebla, który stanowi niezwykły dodatek do każdego wnętrza. Aktualnie dostępnych jest wiele opcji, w różnorodnych kolorach i kształtach.

Fotel z uszakami – idealny dodatek do każdego pomieszczenia

Fotele uszaki różnią się wizualne, dlatego mogą sprawdzić się zarówno w eleganckim salonie, jak i pokoju dziecięcym, czy sypialni, urządzonej w stylu retro. Prezentują się doskonale, zestawione z sofą, narożnikiem i kanapą. W ofercie firm meblarskich dostępne są zarówno nowoczesne, jak i klasyczne rodzaje umeblowania, w wyrazistych oraz bardziej stonowanych barwach. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się modele wykonane z weluru lub zamszu, odporne na tarcia i uszkodzenia mechaniczne.

Sprawdź również