Jakie są pomysły na szafę w salonie?

Wybieramy Meble  > Porady >  Jakie są pomysły na szafę w salonie?
Biała szafa z ubraniami w salonie
09.11.2022 0 Komentarzy

Szafa w salonie to nieodłączny element wyposażenia w mieszkaniu. Dzięki niej możemy przechowywać nasze ubrania w jednym miejscu , tak aby nie zajmowały przestrzeni w całym mieszkaniu. Wielkość mebla jest często dobierana indywidualnie, po to aby zminimalizować zajmowaną przestrzeń.

Szafa w salonie – pomysły na aranżację

Pomysłów na zaaranżowanie szafy w salonie może być tyle co ludzi, miliardy. Jednakże nawet najbardziej pomysłowi ludzie uciekają się do odgórnie ustalonych pomysłów, począwszy od wykorzystywania wnęk w ścianie, kończąc na montowaniu szafy na całą ścianę. Ta druga opcja wydaje cieszyć się sporym zainteresowaniem. Czy jest to dobry pomysł?

Niewątpliwym atutem takie rozwiązania jest jego indywidualna wymiarowość, co przekłada się na to, że będziemy zmuszeni do zlecenia budowy takiej szafy pod konkretne wymiary, dodatkowo dzięki temu, składając zamówienie będziemy mogli zażyczyć sobie poszczególne elementy wykonane z różnych rodzajów drewna. Dodatkowo, szafa wykonana na wymiar może zostać zaaranżowana w bardzo ciekawy sposób, poza swoją dużą pojemnością, w której będziemy mogli poza garderobą przechowywać również urządzenia gospodarcze. Zawieszone lustro na wsuwanych drzwiach szafy daje nam możliwość stałego doglądania aktualnej stylizacji. Wielu ludzi posiadających salon z szafą zajmującą całą ścianę w celu oszczędności miejsca montuje w środku nich multimedia takie jak telewizor czy projektor.

Czy szafa w salonie w bloku jest dobrym rozwiązaniem? To też zależy od indywidualnego podejścia, dla wielu osób posiadających małe mieszkania takie rozwiązanie może być prawdziwym zbawieniem, ponieważ będą mogli trzymać w środku szafy przedmioty, które nie znalazły miejsca w pozostałych częściach domu, dzięki czemu mieszkania nabierze jeszcze większych walorów estetycznych.

Szafa w salonie – inspiracje

Szafa w salonie może posiadać funkcjonalny układ półek i wydzielonych przestrzeni na których będziemy mogli przetrzymywać przedmioty użytku codziennego. Jeżeli potrzebny jest Ci pomysł na szafę w salonie z pewnością znajdziesz różne materiały przeglądając internet, bądź fachową prasę. W trakcie wyboru szafy w salonie warto zwrócić uwagę na kolor ścian oraz resztę mebli w mieszkaniu, tak aby podczas zakupu zyskać mebel, który będzie sumiennie wypełniał aranżację pokoju.

W zależności od dysponowanego metrażu w pomieszczeniu szafę w salonie można podzielić na taką, która posiada dwa rodzaje drzwi: klasyczne oraz przesuwne. Klasyczne drzwi będą proponowane dla osób posiadających większa przestrzeń, ponieważ nie ma wtedy konieczności ciągłego i hałaśliwego przesuwania drzwi. Natomiast osoby o małym metrażu w salonie preferują drzwi przesuwne, tak aby nie zabierać miejsca w lokalu. Jeżeli decydujesz się na szafę w salonie zapytaj o pomoc fachowca, bądź osobę zajmującą się aranżowaniem przestrzeni.