Kolorowe kredki

Jak udekorować pokój dla dziecka w praktyczny i modny sposób?

Kompletowanie mebli do pokoju dziecięcego potrafi stanowić niełatwe zadanie. Wybierając wyposażenie, należy wziąć pod uwagę metraż całej sypialni – przestronniejsze pokoje pozwalają bowiem na większą swobodę działań. W przypadku małych pomieszczeń trzeba postawić na niewielkie meble o praktycznym zastosowaniu.

Czym powinny charakteryzować się meble dziecięce?

Podstawowym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego jest łóżko oraz biurko z krzesłem. Wybrane meble powinny być wygodne i funkcjonalne – zadbaj o łóżko z odpowiednio twardym, jakościowym materacem oraz ergonomiczne krzesło, które posłuży Twojemu dziecku podczas odrabiania prac domowych.

Dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak pufy lub fotele, uatrakcyjnią wygląd całego pokoju, pozwalając jednocześnie najmłodszym na odpoczynek. Warto także pamiętać o wyborze pojemnej szafy i komody, które pomieszczą zarówno dziecięce ubrania, jak i gadżety i tekstylia.

Meble dla chłopców i dziewcząt powinny być pokryte wytrzymałą, odporną na zużycie i zabrudzenia tkaniną. W przypadku małych dzieci warto zastanowić się także nad modelami mebli o owalnych krawędziach.

Nie zapomnij jednak, że sypialnia dziecięca bardzo szybko przemieni się w pokój młodzieżowy. Postaw więc na uniwersalne komplety meblowe, które posłużą najmłodszym na długie lata.

Dopasuj wystrój pokoju do zainteresowań dziecka

Tworząc przestrzeń dla najmłodszych, warto uwzględnić ich upodobania. Jeśli Twój syn jest fanem piłki, wybierz stylową pufę o sportowym motywie. Twoja córka kocha książki? Miłośniczka dobrej literatury z całą pewnością doceni dodatkowe regały i półki, na których umieści nowe lektury.