sofy do salonu

Sofy do salonu – eleganckie i funkcjonalne

Co stanowi centralny punkt każdego pokoju gościnnego i wypoczynkowego? Oczywiście wygodna sofa do salonu. Pozwala poczuć prawdziwy komfort podczas wieczornego, przytulnego relaksu przy świeczkach czy ogniem trzaskającym w kominku. Doskonale sprawdzi się również w przypadku konieczności przenocowania przyjaciół.

Wygodne sofy do salonu. Co wpływa na komfort?

Sofy do małego salonu mogą dorównywać swoja wygodą rozłożystym kanapom l-kształtnym czy u-kształtnym z komfortowymi szezlongami. Jednak aby tak się stało, przy wyborze kanapy warto kierować się kilkoma zasadami.

Przede wszystkim sofy do salonu powinny być wyposażone w miękką piankę poliuretanową. Warto zdecydować się na model, który zawiera komfortowe podparcie nie tylko w siedzisku, ale również w oparciu mebla. Dla jeszcze większej wygody, większość modeli wyposażyliśmy w sprężyny faliste lub Bonell. Miękkości przydają również poduszki, które dodatkowo prezentują się szykownie.

Ważny jest zarówno komfortowy odpoczynek, jak również łatwa obsługa sofy. Jeżeli decydujemy się na wariant wyposażony w pojemnik na pościel, warto sprawdzić, czy jest także zaopatrzony w automat do wygodnego składania i rozkładania.

Nowoczesne sofy do salonu – wykorzystujemy możliwości tapicerskie

Mała czy duża sofa do salonu może być w całości tapicerowana wysokiej jakości tkaniną o dodatkowych funkcjach. Możesz znaleźć sofy pokryte materiałem z powłoką hydrofobową lub pet friendly. Pierwszy wariant to włókna, które nie wchłaniają wody czy innych cieczy rozlanych na kanapę. Gdy na pokryciu pojawi się plama, wystarczy zetrzeć ją ściereczką z mikrofibry, a ewentualne odbarwienia usunąć pianką do tapicerek.

Tkanina pet friendly to świetny wybór dla osób, które mają domowych pupili. Specjalna struktura materiału sprawia, że włosy i sierść nie przyczepiają się łatwo do kanapy, a po odkurzeniu nie zostaje po nich ślad.

Poznaj pełną ofertę nowoczesnych sof do salonu i wybierz moduł dopasowany do potrzeb Twoich domowników: