Szafa z ubraniami

Jaką szafę na ubrania wybrać, planując wyposażenie garderoby?

Pakowne szafy przesuwne to niezwykle przydatny element wyposażenia, który pozwoli Ci na łatwe i wygodne przechowywanie odzieży, tekstyliów domowych i akcesoriów. W szafach przesuwnych drzwi rozjeżdżają się na boki – dzięki temu rozwiązaniu zajmują one znacznie mniej miejsca niż tradycyjne komody, więc mogą zostać umieszczone nawet w niewielkich pomieszczeniach, np. w sypialniach lub garderobach.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar szafy?

Na rynku znajdziesz szafy na ubrania o różnych gabarytach. Istotne jest, aby przed zakupem mebla dokładnie zmierzyć pomieszczenie, w którym zostanie on umieszczony. W przypadku tradycyjnych szaf musisz pamiętać również o zagospodarowaniu miejsca na dodatkowe komponenty, np. drzwiczki oraz wysuwane półki.

Szafy przesuwne – kluczowe zalety

Szafy o przesuwnych drzwiach pozwolą Ci przede wszystkim na oszczędność miejsca – tego typu mechanizm nie potrzebuje bowiem dodatkowej przestrzeni, którą w przypadku tradycyjnych mebli zajmują drzwiczki lub półki. Dodatek ten stanowi więc idealne rozwiązanie do kawalerek lub niewielkich mieszkań dwupokojowych.

Dzięki swojemu uniwersalnemu designowi szafy przesuwne sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu. Jeżeli mały metraż Twojej sypialni nie pozwala Ci na umieszczenie w niej dodatkowych mebli, dobrym rozwiązaniem może okazać się zamontowanie szafy w przedpokoju lub salonie.

Planujesz meblowanie mieszkania? Postaw na sprawdzone szafy przesuwne

Kompaktowa konstrukcja, uniwersalny design i trwałość – dekorując garderobę lub sypialnię, warto zdecydować się na wysokiej jakości szafy przesuwne, które posłużą Twoim domownikom na długie lata.

Sprawdź pozostałe kategorie szaf: