Szklana witryna

Wybieramy idealną witrynę do salonu

Salon stanowi centralny punkt mieszkania – spędzamy w nim bowiem często długie godziny na rozmowach z rodziną i przyjaciółmi. Warto więc zadbać o jego praktyczne wyposażenie, wybierając m.in. regały i stylowe witryny szklane lub drewniane, które pomogą Ci uporządkować drobne rzeczy codziennego użytku.

Drewniana czy szklana witryna w salonie – jaką wybrać?

W asortymencie sklepów dostępne są różnorodne modele witryn. Możesz wybrać tradycyjną wersję mebla, w której dominować będą elementy drewniane. Innym rozwiązaniem będzie zakup nieco bardziej urozmaiconych kompozycji ze szkła i metalu.

Drewniane witryny ze szkłem to klasyczne połączenie, które jest ponadczasowe i sprawdzi się w wielu domach. Metal i szklenia to z kolei bardziej futurystyczne rozwiązanie – jeśli zależy Ci więc na nowoczesnej witrynie salonowej, zdecyduj się na to połączenie. Do szklanych witryn warto dobrać dodatkowe oświetlenie – odrobina światła podkreśli elementy eksponowane na półkach i w gablotach.
Warto także dodać, że producenci oferują różne warianty szkleń, m.in. szkło matowe, które zapewni Ci większą dyskrecję, osłaniając zawartość szafek.

Jak udekorować witrynę? Wskazówki

Chcesz, aby Twój mebel prezentował się znacznie efektowniej? Dekorując salon, warto zdecydować się na drobne dodatki, które nierzadko potrafią odmienić design całego pomieszczenia.

  • albumy ze zdjęciami – rodzinne pamiątki z całą pewnością ocieplą wnętrze salonu, pozwalając Twoim domownikom na wspominanie miłych chwil z przeszłości,
  • książki i płyty CD – jeżeli jesteś miłośnikiem książek lub muzyki, dobrym pomysłem będzie wyeksponowanie kolekcji książek i płyt w witrynie salonowej,
  • porcelana – zestaw filiżanek o nietypowej stylistyce przyciągnie uwagę gości,
  • rośliny – kwiatki doniczkowe nadadzą świeżości całej aranżacji,
  • zbiory i kolekcje – witryna to doskonałe miejsce na zaprezentowanie oryginalnych zbiorów, np. kolekcji figurek lub monet.

Nie jesteś pewien, jaki model witryny salonowej najlepiej sprawdzi się w Twoim wnętrzu? Skontaktuj się ze specjalistami, którzy pomogą Ci w doborze najdogodniejszego rozwiązania.