Wybieramy meble loftowe do salonu

Wybieramy Meble  > Porady >  Wybieramy meble loftowe do salonu
Skórzana kanapa i stolik loftowy w salonie
03.11.2022 0 Komentarzy

Styl loftowy nazywany często industrialnym, kojarzony jest z inspiracjami pochodzącymi z ogromnych, opuszczonych i zaniedbanych budynków fabrycznych. Genezą tego stylu jest recesja powstała w XX w., wtedy pojawiła się duża ilość wolnych, niezagospodarowanych pomieszczeń czy magazynów. Początkowo były wykorzystywane głównie przez artystów, ale po pewnym czasie samo zjawisko zapoczątkowało modę, która ogarnęła również europejskie miasta. Dziś stanowią symbol wyszukanego gustu, często luksusu i ekskluzywności. Wiele osób decyduje się na ten styl w różnych pomieszczeniach, który świetnie odnajdzie się zarówno w łazience czy sypialni, jak i salonie.

Czym charakteryzują się loftowe pomieszczenia?

Aranżacja w stylu loftowym wymaga dobrania również mebli z tego segmentu. Istotny jest przede wszystkim minimalizm i wykończenia. Jest to ciekawa propozycja dla osób lubiących nowoczesne wnętrza. Meble loft do salonu wykonane są zazwyczaj z metalu lub drewna. Dla metali najpopularniejsze są ciemne i matowe odcienie, a drewno najlepiej sprawdza się w surowej postaci.

Bardzo często te dwa elementy są łączone np. metal stanowi podstawę, a drewno wykończenie danego mebla. Niezwykle popularne spośród salonowych mebli loftowych są stoliki kawowe, a także drewniane komody i regały. Natomiast jeśli chodzi o meble tapicerowane najczęściej wybierane są sofy i fotele ze skórzanym siedziskiem, najczęściej w ciemnym kolorze, podkreślająca surową kompozycję pomieszczenia.

Meble loftowe do salonu najczęściej są utożsamiane z ciemnymi kolorami wnętrz, poprzez wykorzystanie betonu, metali i naturalnej cegły. Jednak to wyobrażenie w ostatnich czasach nieco się zmieniło. Wnętrza coraz częściej są jaśniejsze, a czerwona cegła jest rzadziej wykorzystywana. Częściej używa się betonu, paneli lamelowych czy drewnianych elementów. Wpływa to znacznie na rozjaśnienie pomieszczenia i pokazuje jak styl potrafił ewoluować na przestrzeni czasu.

Jak zaaranżować meble loftowe do salonu?

Loftowe meble do salonu mogą być świetnym dodatkiem do różnych stylów, natomiast najlepiej komponują się wśród dodatków łączących się w jedną całość. Bardzo dobrze do tego rodzaju mebli będą pasować dodatki z drewnianym wyposażeniem. Świetnie komponują się w połączeniu z minimalistycznym oświetleniem, na przykład z żarówkami na długim i czarnym kablu. Bardzo dobrze sprawdzają się również różnego rodzaju poduszki i koce dekoracyjne w ciemnych odcieniach. Nie warto zapominać również o roślinach najczęściej ozdabianych loftowymi osłonami doniczkowymi.

Meble loftowe do salonu mają wiele zalet, ale jedną z największych jest z pewnością połączenie prostoty ze szlachetnymi materiałami. Stonowane kolory mebli powodują to, że są uniwersalne i ponadczasowe. W ostatnim czasie ten styl jest bardzo często wykorzystywany i zyskuje dużą rzeszę zwolenników. Z pewnością wpisuje się w estetykę naszych czasów i daje możliwość uniwersalnego łączenia go z innymi stylami.