Białe łóżka w sypialni

Co wziąć pod uwagę przy zakupie łóżka do sypialni?

Urządzasz nowe mieszkanie? A może planujesz gruntowny remont sypialni? Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni to bez wątpienia jedna z najważniejszych decyzji na etapie aranżacji, mająca kluczowy wpływ na komfort naszego snu i wypoczynku. Na jakie czynniki należy zwrócić szczególną uwagę, przeglądając łóżka sypialniane?

Wygodne łóżka do sypialni – jaki rozmiar wybrać?

Aranżując sypialnię dla dwojga, większość osób decyduje się na standardowe łóżka do sypialni 140 x 200 cm. Meble o takim gabarycie zapewniają komfortowy sen osobom o średnim wzroście i są wystarczająco szerokie, aby zapewnić spokojny wypoczynek w przypadkach, w których cierpimy na niespokojny sen. Dużą zaletą łóżka do sypialni 140 x 200 jest również szeroki wybór niezbędnych akcesoriów, takich jak materace, pościele czy poduszki – bez trudu dobierzemy do niego niezbędne dodatki.

Jeśli łóżka dla sypialni 140 x 200 okazują się dla nas zbyt małe, odpowiednim wyborem może okazać się powiększone łóżko sypialniane 160 x 200. Dodatkowe 20 cm szerokości z pewnością zapewni większy komfort snu – musimy jednak pamiętać, aby zaopatrzyć się w odpowiednio większy zestaw pościeli oraz materac.

Materac to najważniejszy element łóżka

Choć wybór odpowiedniej ramy jest niezwykle ważny z perspektywy estetycznej oraz praktycznej (np. ze względu na boczne schowki bądź ukrytą w środku komorę), najważniejszym elementem łóżka do sypialni jest zastosowany materac. Oglądając łóżka z materacem należy upewnić się, że zastosowany model cechuje się odpowiednią twardością, dostosowaną zarówno do naszej masy ciała, jak i osobistych preferencji.

Twardość materaca powinna być wprost proporcjonalna do naszej masy ciała. Osoby o większej wadze powinny decydować się na stosunkowo łóżka sypialniane z twardszymi materacami – w przypadku osób o drobniejszej budowie lepiej sprawdzą się miękkie odpowiedniki.

Oczywiście, dobór łóżka do sypialni z materacem powinien być związany z naszym zdrowiem i samopoczuciem. Jeśli cyklicznie napotykamy na problemem z wysypianiem się, warto skonsultować dobór odpowiedniego materaca ze specjalistą czy fizjoterapeutą. Tylko właściwy rodzaj materaca sprawi, że nasze łóżko sypialniane zagwarantuje nam odpowiedni wypoczynek i pełnię sił każdego poranka.

Sprawdź również