Sofa trzyosobowa

Sofy trzyosobowe – rozłożysty odpoczynek

Sprawiają, że wieczory pod kocem są jeszcze przyjemniejsze, nie może obejść się bez nich żaden funkcjonalny salon i nie raz ratują gości, którzy nieco się zasiedzieli na wieczornym spotkaniu – mowa oczywiście o sofach 3 osobowych. Ten funkcjonalny mebel świetnie sprawdza się zarówno do wypoczynku nocnego, jak i dziennego.

Sofy trzyosobowe z funkcją spania

Gdzie warto ustawić rozkładaną sofę trzyosobową? W salonie, który czasami przemienia się w pokój gościnny, w niewielkiej kawalerce, gdzie każde wielofunkcyjne rozwiązanie jest na wagę złota lub w pokoju nastolatka, który pełni kilka funkcji na raz.

Decydując się na sofy z funkcją spania, dla jeszcze większej wygody można wybrać model, który jest wyposażony w automat wspomagający rozkładanie mebla, dzięki czemu z jego obsługą poradzą sobie nawet dzieci czy osoby starsze. Dodatkowym atutem sofy 3 osobowej jest obszerny pojemnik na pościel i inne domowe tekstylia, który pozwala zaoszczędzić przestrzeń i zwolnić miejsce w szafie.

Sofy 3 osobowe do eleganckiego salonu i domu rodzinnego

Sofy trzyosobowe świetnie sprawdzą się we wnętrzach o rozmaitych stylach aranżacyjnych. Wystarczy wybrać odpowiedni kształt mebla i rodzaj tkaniny obiciowej, który będzie pasował do innych elementów wyposażenia.

Warto zdecydować się na model tapicerowany na całej powierzchni sofy 3 osobowej – również z tyłu. Wówczas można ustawić kanapę w dowolnym miejscu pomieszczenia, nie tylko przy ścianie. Dobrym pomysłem jest sięganie po gładki materiał bez wzorów, będzie on bardziej uniwersalny, a odpowiedni efekt można uzyskać dodając wielobarwne poduszki z frędzlami czy innym zdobieniem.

Sofy z funkcją spania świetnie sprawdzą się w wielorodzinnych domach pełnych życia, w których często odbywają się spotkania z gośćmi. Dla zachowania większej higieny i przedłużenia życia mebla, warto zdecydować się na tapicerkę z powłoką hydrofobową, która sprawia, że czyszczenie kanapy staje się łatwiejsze.

Sprawdź również