Sofa z funkcją spania

Sofy z funkcją spania – jeden mebel, wiele rozwiązań

Sofy z funkcją spania to elementy wyposażenia, które doskonale sprawdzą się w rozmaitych przestrzeniach. Pozwolą zaoszczędzić miejsce w niewielkiej kawalerce, w kilka chwil zmienią elegancki salon w przytulny pokój gościnny i spełnią wiele potrzeb w pokoju dziecka, który jest przestrzenią do nauki, zabawy i odpoczynku. Sprawdź, jakie możliwości oferujemy.

Tapicerowane, nowoczesne sofy z funkcją spania

Sofy do spania codziennego mogą być nie tylko maksymalnie komfortowe, ale również stanowić ozdobę pokoju. Do wyboru klientów pozostaje kształt sofy i rodzaj materiału obiciowego.

Jeśli chodzi o formę, od lat we wnętrzarstwie króluje moda na klasykę – sofy dwuosobowe wyposażone w pasujące poduszki i miękkie, wygodne podłokietniki. Sofa do spania może występować w wersji z zabudowanym dołem lub na wysokich nóżkach, które ułatwiają sprzątanie kurzu spod sofy i umożliwiają pracę robotów sprzątających. Dla większego relaksu siedzisko oraz oparcie mogą być wyposażone w piankę poliuretanowa i elastyczna sprężynę typu Bonell.

Materiał obiciowy to ważny element, który wpływa na trwałość sofy z funkcją spania. Warto zdecydować się na tkaninę o specjalnych właściwościach, np. pet friendly, czyli z powłoką ułatwiającą czyszczenie kanapy z włosów i sierści pupilów lub hydrofobową, która zapobiega wnikaniu plam we wnętrze włókien.

Małe sofy z funkcją spania – jeszcze więcej funkcjonalności

Nowoczesne sofy z funkcją spania dla poprawy komfortu mogą być wyposażone w miękką piankę poliuretanową i sprężynę typu Bonell zarówno w siedzisku jak i oparciu mebla. Rozkładane kanapy często zawierają również pojemnik na pościel i inne domowe tekstylia, o pozwala zaoszczędzić miejsce na półkach. Kolejnym elementem poprawiającym wygodę jest automat wspomagający rozkładanie, który pozwala na obsługę nawet przez dzieci czy osoby starsze, które nie mają wiele siły.

Duże czy małe sofy z funkcją spania – na rynku znajdziesz znajdziesz wiele wariantów. Sprawdź ofertę i wybierz dokładnie taką kanapę, jakiej potrzebujesz.

Sprawdź również