Narożnik czy sofa – co wybrać do salonu?

Wybieramy Meble  > Porady >  Narożnik czy sofa – co wybrać do salonu?
Biały narożnik ze stolikiem
06.09.2022 0 Komentarzy

Jeśli jesteś właśnie na etapie aranżowania swojego pokoju dziennego, pewnie zastanawiasz się, jak połączyć wszystkie elementy designu w spójną całość. Dzisiaj powiemy o tym, co jest integralną częścią każdego salonu, czyli o komplecie wypoczynkowym. Zdecydujemy czy lepiej postawić na narożnik czy sofę.

Wybierz meble na miarę swoich potrzeb

To ważne, żeby kupować meble, które pasują do pozostałych elementów aranżacji. Wtedy całość wygląda harmonijnie. Jeżeli przeglądając asortyment sklepów myślisz o tym, czy lepiej sprawdzi się narożnik czy sofa, porównaj funkcjonalności tych mebli i zdecyduj, co jest dla ciebie priorytetem.

Jeśli twój salon jest duży i przestronny, masz wiele możliwości i pole do aranżacyjnego działania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że stworzenie kameralnego charakteru na sporym metrażu jest trudniejsze niż na niewielkiej przestrzeni. Dlatego warto zastanowić się, jakie kolory wykorzystać oraz, czy postawić na jednolite klasyczne wzornictwo, czy na coś bardziej charakterystycznego.

Oczywiście wybór należy do nas, bo to my musimy się czuć w swoim domu najlepiej. Moda może być jednak doskonałą wskazówką i pewną podpowiedzią. Dlatego warto śledzić aktualne trendy i pojawiające się nowości. Dostępne w internecie zdjęcia zrealizowanych projektów wspaniale pogłębiają naszą wyobraźnię i kreatywność, dlatego nie zostajemy sami z tym zadaniem. Pytanie narożnik czy sofa jest aktualne również dla tych osób, które planują drobne zmiany i wymianę starych mebli.

Narożnik czy sofa – który wariant sprawdzi się w twoim salonie?

Istotne znaczenie ma to, czy chcemy wybrać model rozkładany z funkcją spania, czy nie ma takiej konieczności. Narożniki mogą być też w kształcie litery U. Mamy wtedy dużo powierzchni do siedzenia i relaksu, dlatego jeśli masz dużą rodzinę, praktyczny może być właśnie taki spory narożnik.

Sofa natomiast to mebel, który użytkujemy głównie w dzień. Większość modeli się nie rozkłada, ale za to ich wygląd jest bardzo interesujący. Szczególnie godne polecenia są sofy na nóżkach, które nadają wnętrzu lekkości. Łatwo jest dzięki nim utrzymać podłogę w czystości, ponieważ za każdym razem nie musimy odsuwać mebla podczas mycia czy odkurzania. Jeśli nadal się zastanawiasz, co będzie lepsze narożnik czy sofa, pomyśl o tym, jakie są potrzeby twojej rodziny.

Narożnik czy sofa do małego salonu?

Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiego salonu, na pewno chcesz wybierać meble kompaktowe. Warto wtedy również się zastanowić, czy lepszy będzie praktyczny narożnik czy sofa. Oba typy mebli mają swoje zalety, ale to my decydujemy o tym, co sprawdzi się lepiej w naszym domu. Ważne jest to, aby stawiać na wysoką jakość, ponieważ cieszymy się wtedy trwałością przez długie lata. To, co zostało wykonane w trosce o najwyższe standardy, zazwyczaj pozostaje w dobrej kondycji przez długi czas.

Ciesz się więc designem, który stworzysz w zgodzie z własnym wyczuciem estetyki. Baw się trendami i kupuj to, co funkcjonalne, a przekonasz się, że salon może być najlepszym miejscem do spędzania czasu przy lekturze lub telewizji.