Sofa na wysokich nóżkach – kiedy warto ją wybrać?

Wybieramy Meble  > Porady >  Sofa na wysokich nóżkach – kiedy warto ją wybrać?
Szara sofa na nóżkach
24.10.2022 0 Komentarzy

Sofa na wysokich nogach to jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich kilku ostatnich sezonów. Występuje w rozmaitych wariantach, dzięki czemu łatwo ją dopasować do różnego rodzaju pomieszczeń. Wygląda dużo lżej niż tradycyjne kanapy, dlatego potrafi zmienić charakter salonu. Kiedy najlepiej zastosować sofę na wysokich nóżkach?

Sofa na wysokich nogach: zwróć uwagę na zalety

Wybierając nowe meble zwracamy uwagę nie tylko na wygląd, ale także na wygodę i praktyczne zastosowanie. Sofy na wysokich nogach mają wiele zalet. Pierwszą z nich jest wrażenie lekkości i smukłości, które je charakteryzuje. Duże, tapicerowane kanapy przytłaczają wnętrze. Sofa na wysokich nóżkach wydaje się zajmować mniej miejsca i nie dominuje w całości aranżacji.

Ogromną zaletą jest również to, że taka kanapa świetnie wygląda nie tylko pod ścianą, ale również na środku pomieszczenia. Takie zabiegi stosuje się w projektach wnętrz coraz częściej. Popularne jest takie ustawienie mebli w dużych salonach łączących kilka funkcji. Sofa może pięknie podkreślić część wypoczynkową w większej przestrzeni.

Zdecydowanym plusem jest także to, że sofa na wysokich nóżkach znacznie ułatwia sprzątanie. Bez wysiłku można odkurzyć czy umyć podłogę pod meblem. Bez problemu wjadą tutaj także roboty sprzątające. To zapobiega gromadzeniu się kłębów kurzu i drobnych zabrudzeń, co jest nagminne przy tradycyjnych kanapach.

Sofa na wysokich nóżkach: gdzie pasuje najbardziej?

Aby jak najlepiej dopasować sofę na wysokich nogach do swojego salonu czy pokoju, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na najbardziej charakterystyczną jej część. Nóżki kanap mogą być wykonane z różnego rodzaju materiału. Sofa z nogami drewnianymi będzie pasować do wnętrz skandynawskich, boho oraz eklektycznych.

Nóżki metalowe są dedykowane aranżacjom nowoczesnym, minimalistycznym i industrialnym. Czarne metalowe detale są charakterystyczne dla pomieszczeń typu loft. Natomiast złote i srebrne mogą odnaleźć się w salonie glamour i eleganckim.

Idealne zestawienia i dodatki

To, co buduje styl każdego wnętrza i nadaje mu unikalnego charakteru, to zestawienia i drobne dodatki. Nie wystarczy wybrać idealną sofę na wysokich nóżkach. Trzeba także wybrać dla niej odpowiednie towarzystwo. Najbardziej oczywisty będzie smukły stolik kawowy, którego nogi będą podobne do tych zastosowanych w kanapie. Inna opcja to wybór komody lub mniejszej szafki na nogach i ustawienie jej w bliskim sąsiedztwie sofy. Kanapy na nogach będą pasować do mebli lekkich, ażurowych i otwartych regałów.

Jeżeli chodzi o detale i ozdoby, wybór będzie ogromny. Sofa na wysokich nóżkach potrzebuje zazwyczaj ozdobnych poduszek. Można wybrać takie, które komponują się kolorystycznie z jej tapicerką, lub wręcz przeciwnie – postawić na kontrasty. Ciekawym zabiegiem jest dobranie koloru zasłon na podobnej zasadzie. Sofy welurowe świetnie wyglądają w towarzystwie podnóżków o tej samej fakturze. Wszelkie dekoracje znajdujące się w pomieszczeniu muszą przede wszystkim pasować do jego charakteru. Dlatego skandynawski salon można upiększyć drewnem i geometrycznymi wzorami, a wnętrze bardziej eleganckie – błyszczącymi ozdobami i lustrami.